Projekt o nazwie „Przebudowa dworca kolejowego Łuków” doczekał się kolejnego etapu, jakim jest przetarg na tę inwestycję. PKP na oferty czeka do 14 czerwca. Inwestycja oszacowana jest na 32 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa przebudowa budynku dworca w Łukowie, który pochodzi z 1866 roku. Na parterze przewidziano hol główny, poczekalnię, toalety oraz lokal na wynajem. Część powierzchni zajmie też Łukowski Ośrodek Kultury – z foyer, kasą, szatnią, toaletami, garderobami. Na piętrze przewidziano scenę, widownię na 300 osób, pomieszczenia zaplecza technicznego. Umowa na najem powierzchni została zawarta na okres 15 lat. Wybudowana będzie winda i zagospodarowane zostanie otoczenie. Pojawią się miejsca parkingowe, dodatkowe zieleń oraz parkingi rowerowe.

Termin składania ofert mija 14 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 78 tygodni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przebudowa dworca oraz zagospodarowanie ternu wokół budynku powinno zakończyć się w 2025 roku.