Już po raz 21. przedsiębiorcy wybierali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Ankietowani oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Przedstawiciele biznesu wyróżnili 43 urzędy, w tym już po raz kolejny Urząd Skarbowy w Łukowie.

Finałowa gala XXI edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” odbyła się 14 maja w siedzibie Ministerstwa Finansów. Konkurs organizuje Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. W wydarzeniu wziął udział Marcin Łoboda, Szef KAS i Małgorzata Krok, zastępca Szefa KAS. Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.

W tym roku przedsiębiorcy wyróżnili 43 urzędy skarbowe z całej Polski, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Tegoroczną ankietę w formie elektronicznej wypełniło 10 600 przedsiębiorców.