Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej organizują kolejną edycję Międzynarodowej Nocy Muzeów. Tym razem odwiedzając łukowską placówkę przeniesiemy się w czasy PRL-u.

Organizowana już po raz trzynasty Łukowska Noc Muzeów będzie odbywać się pod hasłem „Łuków w PRL-u”. Cykl wydarzeń rozpocznie otwarcie wystawy pod tym samym tytułem, na której zgromadzone zostały eksponaty z dawnych lat. Zobaczymy m.in. jak w tamtych latach wyglądały mieszkania i jakiego sprzętu wówczas używano.

Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 18.00. W programie szereg atrakcji, m.in. gry w gumę i klasy, pokaz aut, smaki i kuchnia PRL oraz Łukowska Kronika Filmowa.

Szczegółowy program Nocy Muzeów znajdziecie Państwo na naszej stronie telewizja.lukow.pl.

Program wydarzenia. Początek godz. 18.00:

– uroczyste otwarcie imprezy połączone z wernisażem wystawy ,,Łuków w PRL-u” (wnętrze typowego peerelowskiego mieszkania – przekraczając próg sali przeniesiemy się w czasie i będziemy mogli obejrzeć wiele kultowych przedmiotów sprzed lat, takich jak kredens z kryształami, biurko ze słomianką na ścianie, tradycyjne fotele z ławą, radio, telewizor, gramofon, szklanki w koszyczkach, stare pieniądze, pocztówki, zabawki, kosmetyki i wiele innych. Przedmioty te z pewnością przywołają wśród starszych odbiorców wiele wspomnień);

– rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Przedmioty z PRL-u”

– wystawa zabytkowych pojazdów z tamtych lat – duży fiat, maluch, warszawa, nysa, trabant itp. – przed budynkiem muzeum;

– smaki i kuchnia PRL – nasze bufetowe zaserwują popularne w tamtym okresie: pasztetową, kaszankę, salceson, ogórki kiszone, paprykarz szczeciński, wafle, paluszki, krakersy, cukierki irysy i inne smakołyki, a wszystko popijemy tradycyjną kapslowaną oranżadą!

Atrakcje dla najmłodszych:

– gry w klasy, gumę, linkę, kapsle, bierki itp.;

– prawdziwa woda gazowana z saturatora, wata cukrowa i popcorn;

– Łukowska Kronika Filmowa, zdjęcia Łukowa i łukowskich zakładów pracy z lat 70-tych i 80-tych XX w oraz pamiątki z tamtego okresu;

– zwiedzanie Muzeum, a wszystko to przy akompaniamencie Łukowskiej Kapeli Biesiadnej.

Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta Dariusz Szustek oraz burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Patronat medialny: Telewizja Master.