Druhny i druhowie z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej, spotkali się w lesie Zapowiednik i wzięli udział w biegach na orientację „Żółwik V”.

Niemal pięćdziesięciu śmiałków stanęło do współzawodnictwa. Uczestnicy otrzymali mapy i ich zadaniem było w jak najkrótszym czasie odnaleźć punkty kontrolne. Liczyła się doskonała orientacja w terenie oraz sprawność fizyczna i szybkość.

Pierwsze miejsce w kategorii młodszej zwyciężyła Nikola Celej z 11. Drużyny Harcerskiej „Harcerze z doliny Świdra” ze Stoczka Łukowskiego). W kategorii starszej najlepeszy okazał się David Manukyan z 7. Drużyny Harcerzy Starszych „22 Południk” im. Władysława Załuski ze Starych Kobiałek.

Zawody biegów na orientację „Żółwik V” przygotował zespół instruktorów w składzie: hm. Anna Zabielska, hm. Magdalena Czerska – Sadło, hm. Michał Mojski, hm. Anna Maksymowicz i phm. Sylwia Staniszewska. Przedsięwzięcie odbyło się dzięki pomocy Nadleśnictwa Łuków. Zostało wsparte finansowo przez Powiat Łukowski w ramach realizacji zadania publicznego.