359 mln zł to kwota jaka wpłynęła do budżetu powiatu łukowskiego w trakcie mijającej, pięcioletniej kadencji. O tym, skąd pozyskano te pieniądze i na co zostały wydane, rozmawialiśmy ze starostą łukowskim Dariuszem Szustkiem. Całą rozmowę obejrzycie Państwo w naszym programie, który nadamy w piątek 1 marca.

Podczas wywiadu starosta Dariusz Szustek mówił o ciągach dróg, które udało się wyremontować i wybudować podczas mijającej kadencji. Policzył, że jest to rekordowe 200 km dróg. Zapowiedział też kolejne drogowe inwestycje, na które także pozyskano zewnętrzne środki.

W rozmowie z Telewizją Master starosta poinformował również o rozstrzygnięciu przetargów na remont boisk przy ZS nr 2 i przy ZS nr 3 oraz na budowę nowego boiska przy Zespole Placówek. Ponadto oświatowe inwestycje mijającej kadencji to m.in. budowa strzelnicy w Radoryżu Smolanym, nowy budynek dydaktyczny przy ZS 2 w Łukowie, nowe skrzydło budynku ZS 3, budowa Branżowego Centrum Usług przy ZS 1, generalny remont warsztatów przy ZS w Stoczku Łukowskim, odnowienie elewacji budynku I LO im. T. Kościuszki, inwestycje termomodernizacyjne w ZS Adamów.

Wiele milionów przeznaczono na służbę zdrowia. Generalne remonty przeszły prawie wszystkie oddziały w łukowskim szpitalu. Ponadto wybudowano od podstaw lub wyremontowano ośrodki zdrowia w Wojcieszkowie, Stoczku Łukowskim, Wandowie i Jedlance.

Wyremontowano Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej i pobliski kopiec. Odnowiono budynek Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Podczas wywiadu rozmawialiśmy również o inwestycyjnej współpracy starostwa z władzami Łukowa. Poruszyliśmy temat zbliżających się wyborów samorządowych i szans Bartłomieja Bryka, kandydata PiS na burmistrza Łukowa

Wywiad ze starostą Dariuszem Szustkiem już w piątek, 1 marca, w Master TV. Początek emisji godzina 20.00.