Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, który ubiega się o ponowny wybór na to stanowisko, przedstawił swój „Nowy Plan”. Na spotkaniu z mieszkańcami zapowiedział działania w pięciu dziedzinach: rodzina, zieleń, komunikacja, rekreacja i bezpieczeństwo. Chce m.in., aby w mieście zasadzono 800 drzew na 800-lecie Łukowa.

Wśród pomysłów na nową kadencję, jakie zaprezentował burmistrz Piotr Płudowski znalazły się m.in. przygotowanie nowych terenów u zbiegu ulic Radzyńskiej, Świderskiej i Jagiełły pod budownictwo mieszkaniowe, stworzenie „parków kieszonkowych” m.in. przy ul. 700-lecia; uruchomienie linii Ł5 obejmującej m.in. ul. Żelechowską; budowę sztucznego boiska nad zalewem Zimna Woda oraz utworzenie Centrum Zarządzania Kryzysowego, czyli miejsca, gdzie będzie można zadzwonić popołudniami i w święta, aby zgłosić np. awarię.

Burmistrz Piotr Płudowski zapowiedział także pracę nad budową nowego basenu ze strefą relaksu. Jego propozycja jest taka, aby ten nowy obiekt powstał w miejscu, gdzie dziś znajduje się pływalnia „Delfinek”.

Swoje wyborcze obietnice burmistrz Piotr Płudowski oszacował na około 70 mln zł.