W miejscowości Zabiele (gmina Stoczek Łukowski) doszło do poważnego wypadku samochodu ciężarowego z busem dostawczym. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący busem 43-letni mężczyzna oraz jego dwaj synowie, 6 i 8-latek.

Jak informuje łukowska komenda, 14 lutego nad ranem 43-latek zmarł w skutek odniesionych obrażeń.

Według ustaleń policji kierujący samochodem Renault Traffic 43-latek z gminy Stanin na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi Volvo, którym kierował 50-latek z gminy Stoczek Łukowski, doprowadzając do zdarzenia pojazdów. W wyniku wypadku kierujący samochodem Renault oraz jego synowie w wieku 8 i 6 lat doznali obrażeń ciała. 43-latek został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR, natomiast jego synowie zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu zdarzenia interweniował zastęp z KP PSP Łuków. Działania strażaków polegały m.in. na wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy busa przy pomocy narzędzi hydraulicznych i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. W akcji brali udział także strażacy z OSP KSRG Stoczek Łukowski oraz z OSP Zgórznica w sumie 15 strażaków, zespoły ratownictwa medycznego, w tym LPR, oraz patrole policji.