Harcerze z Hufca ZHP Łuków spędzili ferie w Pucku. Zimowisko odbywało się pod hasłem „Tajemnica pierścienia”.

Na wyjeździe spotkała się młodzież z Łukowa, Stoczka Łukowskiego, Radzynia Podlaskiego, Starych Kobiałek i Woli Osowińskiej. Odpoczywali w Harcerskim Ośrodku Morskim. Znajduje się on nieopodal miejsca, gdzie 10 lutego 1920 r. gen. Józef Haller wrzucił pierścień do wody, dokonując symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem. Wokół tego wydarzenia i okresu dwudziestolecia międzywojennego koncentrował się program zimowiska.

Podczas pobytu nad morzem harcerze poznawali dzieje Pucka. Wybrali się także na wycieczkę do Helu, gdzie zobaczyli Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa, fokarium i dotarli na cypel – na sam kraniec Polski.

Przypominali sobie nie tylko postać gen. Józefa Hallera, ale także żołnierzy 1939 r.: kadm. Józefa Unruga, kmdr. Władysława Steyera czy pochodzącego z podłukowskiej Nurzyny dowódcy ORP „Nurek” – chor. Wincentego Tomasiewicza.

Był też czas na zajęcia sportowe i poznawanie kultury II Rzeczypospolitej. Druhny i druhowie przygotowali chociażby galę kabaretową „Qui Pro Quo”. Wracając do domu, odwiedzili Stocznię Gdańską i Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Zimowisko, które trwało od 4 do 9 lutego przygotowała komenda w składzie: phm. Sylwia Staniszewska – komendantka, hm. Anna Maksymowicz i hm. Michał Mojski – zastępcy, pwd. Krystian Manukyan – kwatermistrz, pwd. Natalia Reczek – wychowawczyni, Aleksandra Zaniewicz – oboźna. Wszyscy pracowali na zasadach wolontariatu.