25-letni Marcin S. i 26-letni Damian N. zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Łukowie. Młodszy z mężczyzn został uznany winnym pobicia burmistrza Piotra Płudowskiego, natomiast starszy mężczyzna został ukarany za szarpanie i popychanie policjantów oraz za to, że zanieczyścił tężnię oddając tam mocz. Damian N. będzie teraz musiał  pokryć koszty wymiany płynu solankowego (około 5 tys. zł). Ponadto obaj mężczyźni zostali skazani na prace społeczne.

Przypomnijmy. Pod koniec października ubiegłego roku Piotr Płudowski razem z córką spacerował po parku. W pewnej chwili zauważył jak młody mężczyzna załatwia w tężni potrzebę fizjologiczną. Burmistrz zwrócił mu uwagę. I wówczas został zaatakowany. Znajomy mężczyzny, który zachowywał się nieobyczajnie, uderzył burmistrza w twarz.

Burmistrz powiadomił policję. Funkcjonariusze odnaleźli obu mężczyzn na pobliskim boisku nad Krzną. Zostali oni zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

29 stycznia Sąd Rejonowy w Łukowie wydał w sprawie obu mężczyzn wyrok nakazowy. 25-letni Marcin S., który został oskarżony o umyślne spowodowanie uszkodzenia ciała Piotra Płudowskiego został uznany winnym i skazany na cztery miesiące prac na cel społeczny, przeproszenie na piśmie oraz wypłatę nawiązki na rzecz burmistrza w wysokości 1500 zł.

Drugi z młodych mężczyzn, 26-letni Damian N. został oskarżony o stosowanie przemocy wobec policjantów oraz o oddanie moczu na terenie tężni. Sąd uznał go winnym zarzucanych czynów i skazał go na osiem miesięcy wykonywania prac społecznych, grzywnę w wysokości 3 tys. zł oraz na zapłatę na rzecz Urzędu Miasta kosztów jakie poniesiono przy wymianie płynu solankowego w tężni. Te koszty to ponad 5 tys. zł.

Sąd zdecydował także, że karą będzie także publikacja obu wyroków na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie sądu.