Lokalna Grupa Działania „Razem” rozstrzygnęła konkurs na najciekawszą inicjatywę Ziemi Łukowskiej. To już V edycja i nagrodzonych aż 11 nowych inicjatyw pokazujących potencjał i kreatywność mieszkańców naszego regionu.

W kategorii „Inicjatywa polegająca na realizacji zadania inwestycyjnego” najlepszy okazał się bezobsługowy park linowy, który powstał jesienią ubiegłego roku przy Miasteczku Ruchu Drogowego w Krzywdzie. Mieszkańcy mają w nim do dyspozycji 7 modułów do aktywności ruchowej, z których jednocześnie może korzystać aż 40 osób. Plac jest ogrodzony i objęty monitoringiem, a jego użytkownikami są dzieci, młodzież i dorośli.

W kategorii zadań nieinwestycyjnych pierwsze  miejsce jury przyznało za utworzenie Uniwersytetu Ludowego w Adamowie.

Uroczyste wręczanie nagród laureatom i wyróżnionym w V edycji konkursu „Najciekawsza Inicjatywa Ziemi Łukowskiej” odbyło się 31 stycznia w Parisel Palace w Klimkach. Nagrody wręczyli Sylwia Romańska-Węzik – Prezes Zarządu LGD oraz członkowie Zarządu LGD Mirosław Szekalis oraz Wiesław Grudzień. Nagrodzeni otrzymali nagrody pieniężne sfinansowane ze środków PROW oraz pamiątkowe dyplomy i gadżety promujące Szlak Ziemi Łukowskiej.