Łukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy informuje, że na dzień 30 stycznia ze wszystkich akcji prowadzonych w Łukowie na rzecz fundacji Jurka Owsiaka zebrano prawie 225 tysięcy złotych.

Na ulicach naszego miasta i ościennych miejscowości pojawiło się około 150 wolontariuszy. Podczas całodziennej zbiórki do puszek kwestarskich, zebrano kwotę 107 396 zł. Największe kwoty

Dariusz Matyjasek – 3910 zl

Dawid Grudzień – 3046 zł

Miłosz Mościcki – 2867 zł

Anna Grudzień – 2525 zł

Piotr Wrobel – 2311 zł

Zbiórkę pieniędzy rozpoczęto już 10 grudnia 2023 r. ustawiając „Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP”. Przez prawie dwa miesiące zebrano do nich 19 767 zł.

28 stycznia w amfiteatrze w parku miejskim odbył się koncert finałowy, podczas którego gwiazdą był Kordian Cieślik.

Podczas koncertu prowadzona była sprzedaż przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się m.in.: złote łukowskie serduszka, dzień na stanowisku Burmistrza Łukowa, koszenie trawnika przez burmistrza, jeden dzień pracy z-cy burmistrza w dowolnej firmie, rower od ABC Rowery, quad z Grupy Quadowej, kosz smakołyków z Zakładów Mięsnych, sery w kształcie serca od Firmy Lumiko, vouchery na weekendowy nocleg w apartamentach Your Second Flat w Warszawie oraz wiele innych.

Przeprowadzono również kiermasz gadżetów. Motocykliści z Bears Riders oferowali przejażdżki quadami. Odbyła się również zbiórka krwi, której organizatorem był Klub HDK „Ostoja” w Łukowie. Kroplą krwi podzieliły się 22 osoby, zebrano łącznie 10 litrów krwi.

Rozegrano XXI Wielkoorkiestrowy Halowy Turniej Piłki Nożnej, a na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Zimna Woda” „gorących” kąpieli zażywali łukowskie morsy. czyli „Morsowanie w Zimnej Wodzie”. Przeprowadzono zawody East Summer Challenge, a na placu Solidarności i Wolności odbył się pokaz zabytkowych motocykli i samochodów.

Na aukcjach specjalnych WOŚP, które na allegro potrwają do dnia 9 lutego, zaoferowana kwota już wynosi prawie 15 tysięcy zł.

Relacja z finałowego koncertu WOŚP już wkrótce w Master TV.