Przed nami ostatni weekend stycznia 2024 roku. W tym czasie będzie można posłuchać koncertu młodych instrumentalistów z ŁOK i bawić się na Miejskiej Potańcówce dla Seniorów. Będzie też spotkanie przy „Mówiącym kamieniu” oraz Pieszy Rajdzie Powstańczym im. ks. Brzóski. Natomiast w niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Weekend możemy zacząć już dziś, w piątek 26 stycznia. O godzinie 18.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Świąteczny Koncert Instrumentalny. Wystąpią na nim podopieczni Mariusza Gajdy i Antona Fartushnego, którzy biorą udział w zajęciach muzycznych organizowanych przez Łukowski Ośrodek Kultury.

Rownież w piątek, 26 stycznia o godzinie 18.00 w kościółku Świętego Rocha rozpocznie się Msza Święta, w której udział wezmą uczestnicy IX Pieszego rajdu Powstańczego im. ks. Brzóski. Po mszy ruszą na szlak, aby koło godziny 23.00 dotrzeć do pomnika księdza Brzóski w Jacie. Tam spotkają się z grupą z Wiśniewa. Tegoroczny rajd organizują wspólnie gmina Łuków i gmina Wiśniew przy współpracy z Kołem Łuków ŚZŻAK, Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Towarzystwem Przyrodniczo – Historycznym „Orlik”, jednostkami ochotniczej straży pożarnej z Gręzówki, Wiśniewa i Zalesia oraz z Nadleśnictwem Łuków. Wydarzeniu patronuje Telewizja Master.

W sobotę 27 stycznia odbędą się w Łukowie obchody 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau. Z inicjatywy Andrzeja Zdrojewskiego odbędzie się milczące spotkanie przy „Mówiącym Kamieniu” w parku miejskim, upamiętniającym osoby z Ziemi Łukowskiej, które zginęły w obozach koncentracyjnych. Początek godzina 16.00.

W sobotnie popołudnie bawić się będą seniorzy, którzy zapisali się na Miejską Potańcówkę. Odbędzie się ona w hali Szkoły Podstawowej nr 1. Rozpocznie się o godzinie 19.00. Będzie to impreza koszyczkowa.

Karnawałowy bal organizuje w sobotę 27 stycznia Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie. Będzie to bal bezalkoholowy, który zgodnie z wieloletnią tradycją odbędzie się sali „Bursztynowa”.

Niedziela 28 stycznia to 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Łukowa pojawią się wolontariusze. Odbędzie się też wiele różnych wydarzeń, podczas których będzie można wesprzeć Orkiestrę.

O godzinie 8.30 rozpocznie się Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. O godzinie 9.00 ruszy Morsowanie dla Orkiestry nad zalewem Zimna Woda. O godzinie 9.00 rozpoczną się też zawody Cross Fit w sali przy ul. Żelechowskiej 22. Od godziny 10.00 do 14.00 trwać będzie  zbiórka krwi, którą w Terenowym Oddziale RCKiK przy ul. Staropijarskiej organizuje Klub HDK Ostoja. Od godziny 10.00 będzie też można wybrać się na Plac Solidarności i Wolności, gdzie specjalnie na ten dzień moc atrakcji szykują Motoweterani.

Plenerowy koncert łukowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w parku miejskim. Rozpocznie się o godzinie 15.00. Będą licytacje, występy, przejażdżki quadami z Bears Riders Łuków oraz „Światełko do Nieba”. Gwiazdą łukowskiego finału będzie zespół Kordian.

To będzie gorący weekend w środku zimy.