Wyobraźcie sobie Państwo, że obok łukowskiej krytej pływalni „Delfinek” powstaje nowy obiekt: park wodny z jacuzzi, sauną, zjeżdżalnią i zewnętrznym basenem. Pomysł może się podobać. I według pomysłodawców, czyli członków stowarzyszenia „Przyjazny Łuków”, jest on możliwy do zrealizowania.

Oficjalnie o pomyśle budowy parku wodnego usłyszeliśmy podczas obchodów 10-lecia działalności stowarzyszenia „Przyjazny Łuków”. Opowiedział o nim prezes Bartłomiej Bryk. Przedstawiając ten pomysł jako efekt pracy członków „Przyjaznego Łuków”, mówił: „Nie sięgamy do kosmosu. Był już taki plan. W poprzedniej kadencji samorządu. Nie udało się go zrealizować, co moim zdaniem jest dowodem na to, że ta kadencja została zmarnowana”.

Według wizji „Przyjaznego Łukowa” park wodny miałby powstać obok pływalni „Delfinek” i być z nią połączony łącznikiem. W nowym budynku miałaby znajdować się strefa rekreacyjna: jacuzzi, zjeżdżalnia, sauna i basen zewnętrzny. Natomiast „Delfinek” służył by tylko do pływania i nauki pływania.

Bartłomiej Bryk przedstawiając wizualizację parku wodnego, jak sam mówił podczas spotkania, chce zachęcić do szerokiej dyskusji o tym, jak powinny wyglądać baseny w Łukowie. Jednocześnie zaznacza, że wizja „Przyjaznego Łukowa” jest już określona.

Podczas obchodów jubileuszu „Przyjaznego Łukowa”, zaraz po tym jak omówiono już m.in. wizję jego członków co do budowy parku wodnego, Bartłomiej Bryk został oficjalnie ogłoszony kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Łukowa. Można się więc domyślać, że ten pomysł znajdzie się na jego liście wyborczych obietnic. Domyślać, bowiem w swojej pierwszej wypowiedzi kandydat na burmistrza Bartłomiej Bryk jasno stwierdził, że nie chce jeszcze mówić o kwestiach programowych. Jak zapowiedział przedstawi je wtedy, kiedy ruszy już kampania wyborcza.