Zespół Kordian grający góralskie folko-polo będzie gwiazdą 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łukowie. Zapraszając do wspólnej zabawy, zapraszamy również do obejrzenia archiwalnych nagrań z poprzednich łukowskich finałów.

Przygotowania do Finału WOŚP w łukowskim sztabie mieszącym się w Ośrodku Sportu i Rekreacji idą pełną parą. Plan dnia jest już gotowy. Punkt pierwszy to pojawienie się na ulicach Łukowa oraz w terenie kilkuset wolontariuszy. Rozegrany też zostanie XXI Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, a o godzinie 15.00 w amfiteatrze w parku miejskim rozpocznie się plenerowy koncert. Nie zabraknie licytacji i występów lokalnych artystów oraz przejażdżek quadami z Bears Riders Łuków.

W niedzielę 28 stycznia na Placu Solidarności i Wolności kwestować będą Motoweterani Łuków, którzy zapraszają na przejażdżki autami, pokaz motocykli i gorący poczęstunek. W planach jest także Morsowanie dla Orkiestry nad zalewem Zimna Woda, zawody Cross Fit w sali przy ul. Żelechowskiej 22 oraz zbiórka krwi, którą w Terenowym Oddziale RCKiK przy ul. Staropijarskiej organizuje Klub HDK Ostoja.

Jak co roku o godzinie 20.00 połączymy się z aniołami. W tym roku w ramach „Światełka do Nieba” będzie można obejrzeć pokaz laserów.

Na zakończenie 32. Finału WOŚP w Łukowie wystąpi zespół Kordian.

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.