„Jest to osoba bardzo oddana i zaangażowana w swoją pracę, bardzo życzliwa, miła i z całym sercem wykonująca swoje obowiązki…” – to fragment listu i słowa o mł. asp. Karolinie Koniecznej, która pomogła bezdomnemu 48-latkowi wyjść z nałogu i znaleźć „dach nad głową”.

Do łukowskiej komendy wpłynął krótki list, w którym 48-latek zwracając się do Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie, wyraził swoją wdzięczność dla mł. asp. Karoliny Koniecznej.

Kilka tygodni temu dzielnicowa zainteresowała się losem bezdomnego 48-latka. Mężczyzna mieszkał w pustostanach i opuszczonych budynkach gospodarczych. Oprócz przekazywanej odzieży i żywności mł. asp. Karolina Konieczna umożliwiła bezdomnemu kontakt z lekarzem, który zapewnił mu leczenie szpitalne. Później dzięki jej determinacji i zaangażowaniu mężczyzna znalazł miejsce gdzie może aktualnie mieszkać. W swoim liście 48-latek oprócz podziękowań napisał między innymi, że dzielnicowa zmieniła jego podejście do życia, i wskazała mu dalszą drogę ku lepszemu życiu.

Mł. asp. Karolina Konieczna, twierdzi że nie zrobiła nic szczególnego, że dewiza „Pomagamy i chronimy” to nie jest pusty frazes, a motto którym kieruje się podczas codziennej służby.