Ruszyły zapisy na IX Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski. Jego celem będzie uczczenie 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Marsz odbędzie się w nocy z 26 na 27 stycznia.

Podobnie jak w ubiegłych latach w rajdzie wezmą udział dwie grupy z gmin Łuków i Wiśniew, które są głównymi organizatorami wyprawy. Grupa z Łukowa będzie mieć do pokonania około 11 kilometrów. Wymarsz poprzedzi msza święta, która odbędzie się w piątek 26 stycznia o godzinie 18.00 na cmentarzu św. Rocha w Łukowie. Po jej zakończeniu uczestnicy rajdu złożą wieńce przy symbolicznym grobie powstańców, a potem wyruszą na trasę do pomnika księdza Brzóski w Jacie. Tam odbędzie się apel poległych. Zaplanowano też ognisko i poczęstunek w rekonstruowanym obozie partyzanckim w Klimkach.

Aby zapisać się na IX Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski należy wypełnić odpowiedni formularz, który jest dostępny na stronie internetowej gminy Łuków i jej profilu na Facebook’u. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 stycznia. W tym samym czasie trzeba też wpłacić wpisowe, które wynosi 35 złotych. Numer konta można znaleźć w regulaminie wydarzenia na stronie gminy Łuków.

W organizacji nocnych obchodów 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego gminy Łuków i Wiśniew wspierają: Koło Łuków ŚZŻAK, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, jednostki ochotniczej straży pożarnej z Gręzówki, Wiśniewa i Zalesia oraz Nadleśnictwo Łuków.

Pieszemu Rajdowi Powstańczemu patronuje m.in. Telewizja Master.