Siedem osób rannych, dwa uszkodzone pojazdy i zablokowana przez kilka godzin droga wojewódzka numer 806 – to skutki wypadku do jakiego doszło wczoraj w Dębowicy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Audi wpadł w poślizg i zderzył się „czołowo” z Mercedesem. Siła uderzenia była tak duża, że silnik i skrzynia biegów z Audi upadły około 30 metrów od miejsca wypadku.

Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Przy takich warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę – wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Trudne warunki panowały wczoraj również na drogach powiatu łukowskiego. Wszystko na to wskazuje, że nie uwzględnił tego kierujący samochodem marki Audi 19-latek z gminy Trzebieszów. Młodzieniec kierując swoim autem na zaśnieżonej drodze wyprzedzał inny samochód. Najprawdopodniej nadmierna prędkość i brak doświadczenia kierującego osobówką doprowadziły do utraty panowania nad torem auta. Kierowane przez niego Audi wpadło w poślizg i zderzyło się z jadącym z przeciwka Mercedesem. Siła uderzenia była tak duża, że silnik i skrzynia biegów z Audi upadły około 30 metrów od miejsca wypadku.

W wyniku zderzenia pojazdów, kierująca Mercedesem 46-latka z powiatu bialskiego, a także podróżujący z nią 46-latek, 13-latek i 12-latka doznali obrażeń ciała. Obrażeń ciała doznał też 19-latek z Audi a także jego dwoje pasażerów. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitali. Na szczęście urazy jakich doznali nie zagrażają ich życiu.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nieodpowiednia prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.