Zespół Blue Cafe będzie gwiazdą tegorocznego Koncertu Kolęd i Słodkich Serc, który odbędzie się o 17 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze dla Wojtka Jonczyka z Gołaszyna, który znów potrzebuje naszej pomocy i wsparcia.

Koncert Kolęd i Słodkich Serc rozpocznie się o godzinie 17.00. Jako pierwsi kolędy zagrają i zaśpiewają orkiestra dęta pod batutą Tadeusza Bochmana oraz podopieczni Monik Sołtyszewskiej – Leśkiewicz z Fabryki Piosenki. Następnie prze publicznością wystąpi zespół Blue Cafe, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

Podczas Koncertu Kolęd i Słodkich Serc odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtka Jonczyka z Gołaszyna. Chłopiec ponownie musi zmagać się neuroblastomią, nowotworem – zabójcą dzieci.

Pod koniec listopada Wojtek z rodzicami poleciał do Nowego Jorku. Tam miał otrzymać szczepionkę chroniącą go przez wznową choroby nowotworowej. Na ten cel przez kilkanaście miesięcy wszyscy wspólnie zbierali pieniądze. Według wszystkich badań Wojtek był w remisji. Niestety badanie MIBG przeprowadzone już w USA wskazało dwa miejsca gdzie ponownie gromadzą się komórki nowotworowe. Pierwsze ognisko jest w miejscu pooperacyjnym pierwotnej lokalizacji guza, drugie w kości udowej.

Rodzice Wojtka zdecydowali, że pozostaną w Stanach Zjednoczonych. Tam chłopiec ma szansę na leczenie, które nie jest dostępne w Polsce.

Fundusze zebrane na szczepionkę na poprzedniej zbiórce zabezpieczą początek leczenia. Na pewno jednak nie wystarczą. Rodzice chłopca nie znają jeszcze pełnych kosztów, ale już zaczynają zbiórkę. Wojtkowi – Małemu Wielkiemu Wojownikowi można pomóc poprzez stronę siepomaga.pl, a także podczas Koncertu Kolęd i Słodkich Serc.