16 radnych biorących udział w obradach Rady Miasta wyraziło zgodę na sprzedaż działki nad zalewem Zimna Woda. Podczas dyskusji usłyszeliśmy, że byłoby dobrze, gdyby ta działka „poszła” za 3 a nawet 3,5 mln zł.

Projekt uchwały o wyrażeniu zgodny na sprzedaż działki nad zalewem Zimna Woda, znajdującej się przy ulicy Wypoczynkowej, burmistrz Piotr Płudowski przedstawił radnym po raz drugi. Kiedy po praz pierwszy podejmowano w tej sprawie decyzję, większość radnych była przeciw. Na sesji 30 listopada wszyscy radni biorący udział w obradach poprali pomysł i wyrazili zgodę na sprzedaż działki.

Podczas obrad radny Andrzej Skwarek pytał na ile wycenia tę działkę burmistrz Piotr Płudowski. W odpowiedzi burmistrz stwierdził, że liczy iż będzie to „wiele milionów złotych monet”. Później dodał, że tak naprawdę wykaże to wycena rzeczoznawcy. Dodał też, że nadal liczy na to, że za sprzedaż tej działki uda się uzyskać 3 mln zł. Radny Andrzej Skwarek dodał, ze może nawet 3,5 mln zł.

Działka przy ul. Wypoczynkowej to miejsce, gdzie według planów władz miasta, mógłby powstać hotel, świadczący usługi osobom, które spędzają czas nad zalewem.