Łukowskie Stowarzyszenie Szachistów Szachpol zorganizowało Otwarte Mistrzostwa Łukowa Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadpodstawowych w szachach. Turniej odbył się w I LO im. T. Kościuszki. W turnieju wzięło udział w sumie 60 szachistów ze szkół podstawowych i średnich z powiatu łukowskiego

W Otwartych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt z klas I – IV zwyciężyła Aleksandra Świętochowska. Drugie miejsce zajęła Zofia Pieniak, a na trzecim stopniu podium stanęła Marcelina Soćko. Wszystkie zawodniczki reprezentowały Szkołę Podstawową w Zastawiu.   Wśród chłopców z klas I – IV pierwsze miejsce zajął Piotr Ciołek. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Maciej Szewczak, a trzecie miejsce zajął Kuba Szczęśniak. Oni również reprezentowali Szkołę Podstawową w Zastawiu.

W kategorii dziewcząt z klas V – VIII pierwsze miejsce zajęła Gaja Sadowska ze Szkoły Podstawowej w Drohiczynie, drugie – Gabriela Szewczak, a trzecie miejsce wywalczyła Kamila Gromada – obie są uczennicami Szkoły Podstawowej w Zastawiu.

W kategorii chłopców z klas V – VIII pierwsze miejsce zajął Mateusz Szczygielski ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce, drugie – Mikołaj Kopeć ze Szkoły Podstawowej w Zastawiu, a trzecie – Sebastian Szczygieł ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Zastawiu, drugie – Szkoła Podstawowa w Gręzówce, a trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnym im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie.

W Otwartych Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w kategorii chłopców zwyciężył Piotr Piwowarczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. Drugie miejsce zajął Jakub Bober z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie, a trzecie miejsce – Tomasz Bednarczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Rosa, drugie – Kinga Trumińska, a trzecie – Olga Płudowska. Wszystkie reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie.

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. Drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie, a trzecie – Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.