W dniu 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci i dorosłych oraz najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej właśnie okazji uczniowie  klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 świętowali Dzień Pluszowego Misia.

Oficjalne przywitanie maskotek przyniesionych przez dzieci odbyło się przy piosence „Jadą jadą misie”, której towarzyszyła parada ulubionych maskotek.  Przybyły misie małe i duże, każdy piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich ulubieńcach i razem z nimi uczestniczyły w zajęciach. Wszyscy wspólnie recytowali wiersze o misiach, rozwiązywali  misiowe zagadki,  brali udział w zabawach ruchowych – slalom z misiami, misiowa gimnastyka.

Ale największą niespodzianką była wizyta „najjjjjjjwiększego niedźwiedzia”. Pierwszoklasiści brawami i przytulasami przywitali niezwykłego gościa i zaprosili go do zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Następnie uczniowie w grupach  wykonywali prace plastyczne: ozdabiali obrazek misia według własnego pomysłu przy użyciu różnych materiałów dekoracyjnych. Zwieńczeniem tego dna było  wspólne oglądanie bajki „ Miś Uszatek”, o najbardziej znanym misiu w Polsce. Ten dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Wszyscy zgodnie przyznali, że był to najsympatyczniejszy dzień w roku. Koordynatorkami akcji były wychowawczynie klas pierwszych: Jadwiga Kondratowicz, Jolanta Smyk, Ewa Ścioch.