Pożar hali magazynowej, rozszczelnienie rurociągu z amoniakiem oraz wypadek z udziałem dwóch aut – to zdarzenia, z którymi musieli poradzić sobie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz z jednostek ochotniczych straży pożarnych, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Kilka osób zostało rannych. Były to na szczęście tylko ćwiczenia.

Powiatowe Ćwiczenia Ratownicze AGRO TOP 2023 odbywały się w Gręzówce oraz w Klimkach. W Gręzówce strażacy ćwiczyli na placu zakładu przemysłowego, zaś w Klimach, przy leśnym parkingu. Odbywała się tam część ćwiczeń związana z wypadkiem drogowym i pożarem auta elektrycznego.

Ćwiczenia zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Udział w nich brały trzy zastępy z JRG Łukowa oraz w sumie dziewięć jednostek OSP: po jednej z Wierzejek, Stoczka Łukowskiego, Stanin, Dąbia, Adamowa, Jedlanki, Trzebieszowa oraz dwie jednostki z Gręzówki. W działaniach uczestniczyły również policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ćwiczenia takie jak to w Gręzówce organizowane są raz lub dwa razy do roku.