W Puławach rozegrana została 19. edycja Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów połączona z piąta rundą Eco Harpoona Recykling Lubelska Liga Juniorów. Z Olimpijczyka Łuków wystartowało 8 zawodniczek i 6 zawodników.

Przedstawiciele Olimpijczyka w kat. wagowych w sumie wywalczyli dziesięć medali: trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

Andżelika Młynarczyk była bezkonkurencyjna w swojej kat. wagowej do 55 kg oraz zwyciężyła w klasyfikacji wg tabeli Sinclaira zdobywając Puchar Ziemi Puławskiej. Julia Linkiewicz wygrała rywalizację w kat. do 59 kg, a w kat. open była tuż za Andżeliką Młynarczyk. W kategorii juniorek do 45 kg zwycięstwo odniosła Oliwia Markiewicz.

Srebrne medale w swoich kategoriach wagowych otrzymali: Amelia Śledź, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski.

Zaś trzecie miejsca i brązowe krążki wywalczyli: Julia Ognik, Krystian Śledź i Filip Królikowski.

Dodatkowo Błażej Borkowski zajął drugie miejsce w kategorii open wśród juniorów do lat 20.

W najmłodszej grupie wiekowej „na technikę” (do lat 12) wystąpili: Marta Świderska, Lena Olender, Lena Śledź i Marcel Sosnowski. W grupie młodzik (do lat 15) wystąpili: Amelia Śledź, Julia Ognik, Krystian Śledź i Filip Królikowski.

W grupie junior (do lat 20) wystartowali: Oliwia Markiewicz, Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski.

W Wojewódzkiej Lidze Juniorów zawody wygrał zespół Olimpijczyka Łuków, który po pięciu rundach umocnił się na prowadzeniu w tabeli ECO HARPOON RECYKLING LUBELSKA LIGA JUNIORÓW! Do końca rozgrywek pozostał jeszcze do rozegrania jeden rzut ligi, który 9 grudnia odbędzie się w Biłgoraju.

W zawodach wystąpiło 31 kobiet i 45 mężczyzn z 11 klubów naszego województwa.

W imprezie sportowcy z Łukowa mogli wziąć udział dzięki dotacji z Powiatu Łukowskiego i Miasta Łuków oraz wsparciu firmy Overis.