Nie mniej niż 1500 złotych grzywny i co najmniej półroczny zakaz kierowania pojazdami. To konsekwencje z jakimi spotka się wkrótce 17-latek, który nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a jechał Volkswagenem starszej siostry. Ona już dostała mandat za udostępnienie bratu swojego samochodu.

28 listopada, w sobotni wieczór policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen Golf, który w trakcie jazdy nie miał zapiętego pasa bezpieczeństwa. To nie było jedyne przewinienie  kierującego osobówką. Okazało się, że kierowca auta ma 17-lat i oczywistym jest, że w takim wieku nie ma uprawnień do kierowania samochodem osobowym. Za to wykroczenie grozi mu nie mniej niż 1500 złotych grzywny i co najmniej półroczny zakaz kierowania pojazdami. Wkrótce jego sprawa znajdzie finał w sądzie.

Po kontroli drogowej właścicielka Volkswagen Golfa – starsza siostra 17-latka, odebrała swój samochód. Za udostępnienie pojazdu nieposiadającemu uprawnień do kierowania pojazdami bratu, już została ukarana mandatem.