Karabin, elementy składowe broni, kusze i ostrą amunicję znaleźli policjanci na terenie gminy Wojcieszków. Taki nielegalny arsenał przechowywał 50-latek. Kusza, broń i amunicja zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

We wtorek 7 listopada policjanci z Adamowa interweniowali na terenie posesji w gminie Wojcieszków, gdzie zgłoszono konflikt o podłożu majątkowym. 24-letni młodzieniec i 51-latka nie mogli dojść do porozumienia w kwestiach finansowych. Młody mężczyzna o pomoc poprosił mundurowych. W trakcie interwencji okazało się, że właściciel posesji, na którą przyjechali policjanci może posiadać nielegalną broń palną.

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych, domu i samochodu 50-latka, policjanci znaleźli karabin, uszkodzoną strzelbę, kusze i ostrą amunicję. Mężczyzna mówił, że karabin znalazł w ubiegłym roku podczas grzybobrania w pobliskim lesie, a części broni należały do zmarłego kolegi.

Policjanci zabezpieczyli cały nielegalny arsenał.  Przekażą go do badań laboratoryjnych w celu określenia, czy zabezpieczona broń jest bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji oraz czy jest sprawna technicznie i zdolna do oddawania strzałów. Policjanci z Adamowa ustalą też, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń i amunicję oraz do czego to było wykorzystywane.

50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.