W czwartek 2 listopada przed godziną 19.00 doszło do groźnego zdarzenia drogowego w Trzebieszowie Pierwszym. Kierujący hondą jazz uderzył w budynek mieszkalny. W wyniku wypadku młody mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał młody mężczyzna nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że kierujący Hondą jechał z nadmierną prędkością na zakręcie i dlatego stracił panowanie nad torem kierowanego pojazdu. Po zjechaniu z jezdni auto uderzyło w ścianę budynku mieszkalnego, w miejsce gdzie znajdowało się pomieszczenie kuchenne. Na szczęście w tym czasie nie było tam żadnych osób, wszyscy domownicy byli wówczas w pokoju po przeciwnej stronie domu.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Niestety 23-latek nie zastosował się do tych zasad i dlatego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.