Łukowskie morsy rozpoczynają sezon kąpielowy. Oficjalne przywitanie się z Zimną Wodą nastąpi 12 listopada. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli zażyć zimnych kąpieli, a także ogrzać się w mobilnej saunie oraz nacieszyć się długimi rozmowami przy ognisku. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w akcję tematyczną: „morsowanie w stylu hawajskim”.

Na facebooku „Zielonego Łukowa” czytamy: „Morsy, jak każdy gatunek stadny, ceni sobie obecność innych Morsów, dzięki czemu ich populacja cały czas może rosnąć. Morsy i Foczki Łukowskie nie mogą się doczekać oficjalnego początku sezonu i liczą na waszą liczną obecność.

Czy listopad musi być szary, nudny i smutny? Nie! I my to udowodnimy! Stworzymy gorącą atmosferę i przywieziemy mnóstwo koloru i humoru na nasze morsowanie! Dlatego też zachęcamy do zabrania ze sobą koszul hawajskich, naszyjników z kwiatów i wszelkiego rodzaju gadżetów, które poprawią nam humor! Dmuchane krokodyle i jednorożce na start! Zapraszamy wszystkich chętnych 12 listopada już od godziny 10:00 na nasze Morsowisko nad Zalewem Zimna Woda.”