W nocy z 28 na 29 października nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny 3.00 na 2.00. Będziemy spać godzinę dłużej, a pasażerowie pociągów będą podróżować godzinę dłużej.

Na tę noc, kiedy przesuwamy wskazówki zegarków, opracowany został specjalny rozkład jazdy. Jak informuje PKP pociągi kursujące około godz. 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę. Składy wyjeżdżające według nowego czasu w niedzielę
29 października, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Postój obejmie 25 pociągów pasażerskich, w tym 13 pociągów PKP Intercity, 2 RegioJet, 4 składy Kolei Mazowieckich, 1 Kolei Śląskich, 1 SKPL Cargo, 2 PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz 2 POLREGIO.

Szczegółowych informacji o kursowaniu pociągów udzielają przewoźnicy kolejowi. Informacje można znaleźć m.in. na stronach internetowych przewoźników:

https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/pkp-intercity:-zmiana-czasu-z-letniego-na-zimowy.-kursowanie-pociagow-pkp-intercity.html.

Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić także na stronie https://portalpasazera.pl/.