W dniu święta patrona w ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wręczono stypendia dla najlepszych uczniów szkoły za rok 2022/2023. Pomysłodawcami  stypendium, które zostało nazwane Absolwenci Uczniom Alej, są dwaj absolwenci szkoły p. Mariusz Rak oraz p. Leszek Sadło.

Stypendia fundowane w tym roku po raz pierwszy otrzymali: Szymon Kaczor (klasa czwarta technik informatyk) i Bartosz Piotrowski (klasa trzecia elektromechanik), wyróżnienia w postaci bonów zakupowych otrzymali także: Jakub Pietrzak (klasa druga technik elektryk) i Adam Królik (klasa druga technik mechatronik).

Stypendium w jednorazowej kwocie 1000 zł otrzymują uczniowie z Technikum nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1, który wyróżniają się w nauce (dotyczy to szczególnie przedmiotów zawodowych), rozwijają  swoje pasje i zainteresowania, są aktywni w życiu szkolnym i pozaszkolnym.

Kapituła stypendium zwraca się z prośbą do wszystkich absolwentów ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza o wsparcie  finansowe tej inicjatywy i możliwość przyznawania stypendium w kolejnych latach.

Wpłat można dokonywać w sekretariacie szkoły lub wpłacając na konto: 90 9204 0001 0000 0879 2000 0010z dopiskiem – Absolwenci  Uczniom  Alej.

Regulamin stypendium znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce  DLA UCZNIA/SŁUCHACZA.

Cała społeczność szkolna jest niezwykle wdzięczna absolwentom szkoły za takie wsparcie i składa pomysłodawcom oraz wszystkim, którzy zechcą wesprzeć tę inicjatywę,  serdeczne podziękowania.