Do burmistrza Łukowa oraz do radnych Rady Miasta wpłynęła petycja mieszkańców północnej części miasta z wnioskiem o utworzenie kolejnej linii komunikacji miejskiej. Petycję podpisało 130 osób. Chcą oni, aby nowa linia Ł4 obejmowała ulice Międzyrzecką (również za torami), Podgórną, Brzozową, Jeżynową, Wschodnią, Szafirową, Zacisze, Zapowiednik i Wójtostwo.

Jak argumentują osoby, które podpisały się pod petycją, są oni również pełnoprawnymi mieszkańcami i zasługują na łatwy i wygodny dostęp do jego centrum, miejsc pracy, szkół i opieki zdrowotnej. Nie wszyscy natomiast mają własne auta, zwłaszcza osoby starsze. „Komunikacja miejska od wielu lat jest standardem, także w podobnych do Łukowa miastach. Chcemy, aby ten standard dotarł także do naszej części miasta” – piszą mieszkańcy i liczą, że władze podejmą w tej sprawie konkretne działania.

Burmistrz Piotr Płudowski, na biurko którego petycja również trafiła, już zapowiada, że przygotuje schemat przebiegu linii Ł4 oraz policzy, ile jej uruchomianie mogłoby kosztować. Zamierza te dane przedstawić radnym. Oni zaś będą na pewno zajmować się tą sprawą najpierw na posiedzeniu Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji, a następnie na sesji Rady Miasta.

Obecnie w Łukowie przez cały rok działają dwie linie komunikacji miejskiej. Linia Ł2 z ul. Wereszczakówny na Dworzec PKP oraz linia Ł3 z ulicy Łapiguz na ulicę Rurową. Działa też wakacyjna linia Ł1 nad zalew Zimna Woda. Usługę tę świadczy PKS Łuków. Koszt funkcjonowania miejskiej komunikacji w 2023 roku to ponad 800 tys. zł.