Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wieczorem 20 września w Starej Hucie. Kierujący motocyklem marki Honda 17-latek zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Motocyklista w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 19.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Starej Hucie. Ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku brał udział motocyklista. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący motocyklem marki Honda 17-latek z gminy Krzywda uderzył w ciągnik rolniczy marki Massey Ferguson, którym kierował 63-latek z gminy Wola Mysłowska. Niestety w wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku.

Policjanci pracujący razem z prokuratorem na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że17-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Ustalili też, że kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą dokładne szczegóły i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, sprawdzą miedzy kto dopuścił do kierowania motocyklem osobę bez prawa jazdy.

Apelujemy do rolników poruszających się po drogach, by dbali o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie swych pojazdów i dołączonych do nich urządzeń rolniczych.   Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać poruszające się maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność.