Biżuteria to piękny dodatek na wiele okazji. Zanim jednak zdecydujemy się na ulubioną parę kolczyków lub jeden z naszyjników patrzących na nas z szuflady, warto zastanowić się, czy pasują one od określonej stylizacji. Sprawdź, jak różne odcienie złota i srebra możesz znaleźć w swojej kolekcji.

Co wpływa na wybór koloru biżuterii?

Biżuteria damska potrafi odświeżyć stylizację lub nadać jej określony charakter. To również wyraz naszego indywidualnego gustu i stylu. Wybór koloru biżuterii okazuje się zatem strategicznym posunięciem niezależnie od sytuacji. Różne odcienie oraz metale w inny sposób współtworzą zamierzony efekt, a tym samym możemy je wykorzystać, aby osiągnąć delikatnie odmienne wrażenie wśród współpracowników czy nawet przechodniów. Złoto i srebro są najczęściej wybieranymi metalami szlachetnymi w jubilerstwie, a więc warto znać ich odmiany. Dzięki temu wybierzemy dopasowane do okazji kolczyki czy naszyjnik z zawieszką. Jeżeli potrzebujesz ciekawych przykładów takiej biżuterii, zajrzyj do sklepu internetowego, na przykład takiego jak ten: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/naszyjniki/naszyjniki-z-zawieszkami.html.

Odcienie złota – jakie istnieją?

Najbardziej znanym odmianą złota, jest złoto żółte. Jego ciepło i wyrazistość sprawiają, że stylizacja nabiera elegancji oraz blasku. To idealna propozycja na wieczorne przyjęcia czy ważne uroczystości. Przy połączeniu z ciepłymi kolorami, a w szczególności czerwienią, pomarańczą i brązami silniej emanuje ciepłym blaskiem.

 

Drugim w kolejności jest złoto różowe, zwane inaczej złotem czerwonym. W ostatnich latach zyskał na popularności i coraz częściej pojawia się w jubilerskich kolekcjach. Ta wyjątkowa odmiana nadaje stylizacjom delikatnego, romantycznego charakteru, tym samym świetnie sprawdzi się w outfitach na randki czy inne romantyczne okazje.

 

Ostatnią odmianą jest złoto białe, które do złudzenia przypomina klasyczne srebro. Chłodny odcień sprawia, że staje się ono bardziej uniwersalnym wyborem niż złoto żółte. Oznacza to, że idealnie zaprezentuje się w stylizacjach biznesowych czy wieczorowych kreacjach. Subtelny naszyjnik z białego złota i elegancka zawieszka wystarczą, aby zrobić dobre wrażenie.

Srebrne dodatki – chłodna elegancja

W świecie srebra również nie brakuje różnych jego odmian. Jedną z nich jest srebro czyste, czyli esencja chłodnej elegancji. Stanowi niezastąpiony dodatek do outfitów, w których dominuje biel, błękity i fiolet. Do wyjątkowy wybór na letnie imprezy czy nawet na co dzień.

 

Drugim rodzajem jest srebro rodowane, czyli odmiana wyróżniająca się cienką warstwą rodowodu. Ten delikatny filtr przyczynia się do zintensyfikowania połysku srebra, a także zapobiega utlenianiu. Tym samym dłużej możemy cieszyć się wysokiej jakości biżuterią. Najczęściej spotkamy je w biżuterii ślubnej.

 

Ostatnim elementem w układance okazuje się srebro czarne, czyli oksydowane. Mroczny, wręcz starożytny wygląd pozwala na dodanie stylizacji nieco nietypowego charakteru. Osoby fascynujące się gotykiem lub rockiem z pewnością chętnie uzupełnią swoją kolekcję biżuterii o ten szlachetny kruszec. Jednak, aby jak najdłużej cieszyć się jego jakością, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Odnosi się to do wszystkich rodzajów srebra. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak utrzymać biżuterię w idealnym stanie sprawdź poradnik jak wyczyścić srebro.