Przed nami kolejny wrześniowy weekend wypełniony atrakcjami. W piątkowe popołudnie nad zalewem Zimna Woda odbędzie się Holi Day. W sobotę będzie można obejrzeć pierwszy pokazowy trening „piłkarskiego przedszkola” Legii Warszawa oraz wziąć udział w Bezpiecznym Peletonie. Będzie również patriotycznie podczas mszy i uroczystości na cmentarzu przy Krzyżu Katyńskim.

W piątek 15 września nad zalewem Zimna Woda o godzinie 18.00 odbędzie się Holi Day, czyli Dzień Kolorów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Proszki holi będą dostępne w ośmiu kolorach. A dzieci do lat 8 będą mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanej zjeżdżalni.

W piątkowy wieczór w „Przystani” nad zalewem Zimna Woda odbędzie się występ standuperów: Bartłomieja Struka i Łukasza Szczepaniuka. Początek godzina 19.00.

 

W piątek o godzinie 18.00 będzie też można wybrać się do Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury, na wernisaż wystawy łukowianina Michała Borkowskiego, która nosi tytuł „Punkt zwrotny”.

Sobota 16 września upłynie na sportowo. Dzień zacznie pierwszy, pokazowy trening „piłkarskiego przedszkola” Legii Warszawa, które zaczyna działać w ramach klubu ŁKS Orlęta Łuków. Trening odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3. Rozpocznie się o godzinie 10.30.

W sobotnie popołudnie, o godzinie 14.00, rozpocznie się kolejny Bezpieczny Peleton. Rowerzyści wyjadą na ulice miasta, aby wspólnie pokonać pond 14 kilometrową trasę. Zaczną przy skwerku z fontanną, a zakończą jazdę nad zalewem Zimna Woda.

Niedziela rozpocznie się na „ludową nutę”. O godzinie 15.00, na placu w Kosutach przed Gminną Biblioteką Publiczną rozpocznie się „Niedziela z Folklorem w gminie Stanin”.

W niedzielę będzie też patriotycznie podczas uroczystości na cmentarzu przy Krzyżu Katyńskim, gdzie odbędą się obchody upamiętniające 84. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. O godzinie 17.00 rozpocznie się msza święta, która zostanie odprawiona w kościółku na cmentarzu Św. Rocha. Na uroczystość zaprasza  Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. Jana Stanisława Majewskiego.

weekend zakończy ostatni koncert w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Odbędzie się on w kościele NMP Matki Kościoła. Rozpocznie się o godzinie 19.00. Wystąpią polsko – francuski duet skrzypcowy Duo del Gesù oraz organista Michael Lachenmayr z Niemiec.