13 września powinien rozpocząć się proces przeciwko 38-letniemu księdzu z Łukowa podejrzanemu o usiłowanie nagrania telefonem nagiego mężczyzny w toalecie. Duchownemu grozi do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 9 lutego w galerii Vivo w Lublinie. Z aktu oskarżenia wynika, że 38-letni ksiądz Artur S. z Łukowa w toalecie męskiej usiłował „utrwalić wizerunek nagiego mężczyzny, używając w tym celu podstępu poprzez nagranie telefonem komórkowym z sąsiedniej kabiny toaletowej, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na reakcję pokrzywdzonego”. Następnego dnia po zatrzymaniu duchowny został zwolniony do domu. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 600 zł. Decyzją biskupa siedleckiego ksiądz został odsunięty od wszelkiej pracy duszpasterskiej i skierowany do czasu zakończenia śledztwa oraz ewentualnego procesu w miejsce odosobnienia.

Jak informuje Państwowa Agencja Prasowa proces ma ruszyć w środę 13 września o godzinie 9.00 przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód. Za zarzucany czyn księdzu grozi do 5 lat więzienia.