Komitety wyborcze zgłosiły już swoje listy kandydatów do Sejmu i Senatu. O mandat na Wiejską ubiegać się będzie dziesięcioro kandydatów z powiatu łukowskiego.

Na listach do Sejmu znaleźli się obecni posłowie PiS: Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek. Z list komitetu KO kandydować będą zastępca burmistrza Łukowa Mateusz Popławski i Bernarda Machniak, zasiadająca w zarządzie Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Wśród kandydatów komitetu „Trzecia Droga” znaleźli się radny powiatowy Leszek Świętochowski i była zastępczyni wójta gminy Krzywda Barbara Kot, którzy reprezentują PSL oraz Beata Zdanowska i Paweł Sosnowski z Polski 2050. Wśród kandydatów są również Piotr Lipiński z komitetu Polska Jest Jedna oraz były starosta łukowski Longin Kajka z komitetu Bezpartyjni Samorządowcy.

Termin na zgłaszanie przez komitety wyborcze list kandydatów na posłów i senatorów upłynął 6 września. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym lista kandydatów na posłów  powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tysięcy wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Podpisy są teraz weryfikowane przez okręgowe komisje wyborcze.