Kilkanaście osób zachorowało po spożyciu posiłków z łukowskiej firmy cateringowej. Do dnia dzisiejszego hospitalizowano 11 osób. Dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie prowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie.

Jak informuje nas Agnieszka Dados, rzecznik WSSE w Lublinie, zakażenia układu pokarmowego wystąpiły u mieszkańców powiatu łukowskiego. Do zatruć doszło po spożyciu posiłków w ramach „diety pudełkowej” produkowanej przez jedną z firm cateringowych. W wyniku przeprowadzonych badań mikrobiologicznych ustalono, że czynnikiem zachorowań są pałeczki Salmonelli. Do dnia dzisiejszego hospitalizowano 11 osób.

W siedzibie firmy cateringowej przeprowadzone zostały już czynności kontrolne, wydane zalecenia i decyzje. „Podmiot odpowiedzialny podejmuje działania naprawcze. Działania SANEPID-u są prowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami i prawem, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się salmonelli” – pisze do Master TV rzecznik WSSE.

SANEPID apeluje również, „aby każdy kto zaobserwuje u siebie złe samopoczucie po spożyciu żywności w miejscu publicznym niezwłocznie zgłosił się do lekarza pierwszego kontaktu. Właściwe diagnozowanie i leczenie chorób związanych z zatruciem pokarmowym jest kluczowe dla uniknięcia poważniejszych komplikacji i zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń.”