Przed nami ostatni weekend wakacji. I będzie się  działo. Będzie dyskoteka pod gwizdami, kino plenerowe, zawody wędkarski, weselna biesiada, biegi, przegląd zespołów ludowych, piknik w parku, wyścig kolarski, mecze piłki nożnej, pchli targ, giełda kolekcjonerów oraz pokaz zabytkowych aut i motocykli.

Cykl weekendowych imprez rozpocznie dyskoteka pod chmurką. Odbędzie się ona na Placu Solidarności i Wolności w piątek 1 września o godz. 18:00. Imprezę z muzyką lat ’80/90 poprowadzi House All The Time, czyli duet Kowal & Smyku. O godz. 21:15 w ramach kina plenerowego Jetro Cinema Summer 2023 na placu zostanie wyświetlony film „Najlepsze polskie 30′ cz. IV”.

W sobotę 2 września o godzinie 6.00 rozpoczną się pierwsze spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Stanin. Odbędą się one w Jonniku na „Kierzku”.

Sobotnie popołudnie natomiast będzie można spędzić na „Weselu w Gręzówce”. To wydarzenie organizowane przez KGW i zespół „Kumpele”, OSP, GOK i GBP. Początek inscenizacji weselnej biesiady o godzinie 15.00.

Sportowych wrażeń dostarczą piłkarze ŁKS Orlęta Łuków, którzy o godzinie 17:00 wybiegną na boisko przy ul. Warszawskiej. Rywalem naszej ekipy będzie jedna ze słabszych drużyn klasy okręgowej, LKS Milanów.

Również w niedzielę 3 września na brak atrakcji nie będzie można narzekać. Dzień rozpocznie o godzinie 10.00 Giełda Kolekcjonerów w ŁOK. „Starociami” będzie można pohandlować również na Pchlim Targ na placu przy skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i 700-lecia.

W niedzielę odbędą się XXIX Ogólnopolskie Biegi im ks. Brzóski. Organizuje je Ośrodek Sportu i Rekreacji. Biegacze i kijkarze spotkają się o godzinie 11.00 przy pomniku ks. Brzóski w Jacie. Meta biegu będzie znajdowała się nad zalewem Zimna Woda.

O godzinie 10.00 w gminie Stoczek Łukowski rozpocznie się X etap Lotto Poland Bike Marathon. Bazą zawodów będą obiekty Szkoły Podstawowej w Starej Róży. Kolarze będą mieć do wyboru dwie  trasy dla dorosłych uczestników Mini i Max (ok. 36 i 68 km), trasę dla uczniów szkół podstawowych Fan (ok. 9 km) i Mini Cross dla przedszkolaków.

Kolejnym niedzielnym wydarzeniem będzie Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej”. Występy zespołów ludowych odbędą się w Żdżarach w gminie Łuków. Początek godzina 14.00.

Niedzielne popołudnie będzie też można spędzić w parku miejskim w Łukowie, gdzie o godzinie 15.00 rozpocznie się „Dzień Zdrowia dla Łukowa”.

Natomiast na Placu Solidarności i Wolności od godziny 15.00 będzie można oglądać zabytkowe samochody i motocykle. Na wydarzenie pod hasłem „Retro Niedziela” czyli Spotkanie Cyklicznej Motoryzacji, zaprasza już po raz trzeci stowarzyszenie Motoweterani Łuków.