Publikujemy zarejestrowane na kamerach miejskiego monitoringu „wyczyny” 18-latka na motocyklu. Młodzieniec z gminy Stanin kierując motocyklem jechał ulicami miasta na jednym kole. O jego wyczynach powiadomił inny kierowca.

Do łukowskiej komendy policji dotarł e-mail ze zdjęciami motocyklisty jadącego ulicami miasta na jednym kole. Powiadomieni o „wyczynach” motocyklisty policjanci z łukowskiej drogówki, sprawdzili zapis kamer miejskiego monitoringu i bardzo szybko ustalili właściciela motocykla marki Honda CBR125. Okazało się, że kierował nim 18-latek z gminy Stanin. Mundurowi przeglądając zapis kamer miejskiego monitoringu zauważyli, że młodzieniec nie zważając na natężenie ruchu i innych uczestników kilkakrotnie, w różnych miejscach miasta jechał swoim jednośladem tylko na tylnym kole.

Rozmawiając z mundurowymi 18-latek nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu policjanci ukarali go mandatami karnymi, a jego konto wzbogaciło się o 30 punktów karnych. Z tak zasilonym „kontem” wkrótce młodzieniec ponownie będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy kategorii A1.