„Bieszczadzki trakt zuchów” – to hasło kolonii, podczas których wypoczywali najmłodsi członkowie Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. Od 17 do 21 lipca zuchy z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Woli Chomejowej i Adamowa, gościli w  schronisku młodzieżowym w Mchawie, w powicie leskim.

Podczas pobytu w Bieszczadach zuchy odwiedziły dolinę Rabskiego Potoku, zaporę w Solinie, Park Miniatur i Ogród Biblijny w Myczkowcach. Wyruszyły na przejażdżkę Bieszczadzką Ciuchcią na trasie Majdan – Balnica. Dotarły też do Sanoka, zamku Odrzykoń i Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Dzieci brały udział w licznych warsztatach, zajęciach plastycznych i ruchowych, grach terenowych. Podczas nich zdobywały nowe sprawności – tropy łazika, tancerza i kolejarza.

Kolonię zuchową zorganizowała komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, pwd. Renata Niedziółka – zastępczyni komendanta, pwd. Wioleta Kuczyńska – kwatermistrzyni, Hanna Wiąckiewicz – oboźna, Iwona Kołodziej, wsparta przez Alicję Wielgosz i Gaję Sadowską. Wyjazd został dofinansowany w ramach zadań realizowanych wspólnie przez władze miejskie i powiatowe Łukowa i Radzynia Podlaskiego oraz samorząd gminy Adamów.