Parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele różnych instytucji wzięli udział w oficjalnym otwarciu i poświęceniu przebudowanego odcinka drogi powiatowej łączącej miejscowości Radoryż Kościelny i Radoryż Smolany z miejscowością Nowy Świat. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 24 lipca w Radoryżu Smolanym.

 

Otwarty właśnie blisko 12 kilometrowy odcinek drogi powiatowej znajduje się na terenie gmin Krzywda i Wola Mysłowska. Była to inwestycja prowadzona przez władze powiatu łukowskiego. Jej koszt wyniósł blisko 11 mln 720 tys. zł. 60 procent tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część pokryły powiat łukowski oraz gminy Krzywda i Wola Mysłowska. W ramach zadania wykonano poszerzenie drogi, utwardzenie poboczy i poprawę nawierzchni

 

przebudowa drogi na odcinku Radoryż Kościelny – Nowy Świat była częścią zadania, w ramach którego przebudowano także odcinek drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Wólka Domaszewska i Jeleniec oraz w Krzywdzie. W sumie przebudowano blisko 19 kilometrów odcinków dróg powiatowych za łączną kwotę 19,5 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 11,7 mln zł.