Klubu Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” w Łukowie podsumował tegoroczne półrocze.

Pierwsze półrocze roku 2023 było najbardziej aktywnym okresem w 5-letniej historii istnienia Klubu HDK Ostoja w Łukowie. Odbyła się konferencja edukacyjna „Krew darem życia” oraz II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Oddaj krew – ratuj życie”. Klubowicze dużą wagę przykładają do misji profilaktycznej i edukacyjnej oraz promocji zdrowego stylu życia.

Ważna była też pamięć o patronie – kapitanie Ostoi. Klub zimą zorganizował spacer i ognisko w Jacie oraz w czerwcu rajd rowerowy szlakiem Powstania Styczniowego i Kapitana Ostoi. Były to doskonałe okazje aby poznać postać patrona oraz aktywnie spędzić wolny czas.

Od początku roku odbyło się kilkanaście zebrań, podczas których omawiane są bieżące sprawy klubu. Najbardziej pamiętne to zebranie plenerowe w Kazimierzu Dolnym, podczas którego była rekordowa liczba członków i sympatyków klubu.

Klub we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizował 4 akcje terenowe poboru krwi(w Łukowie oraz gminach: Stanin, Stoczek Łukowski oraz Krzywda). Zarejestrowanych zostało 129 dawców, 110 oddało krew. Łącznie zebrano 49, 5 litrów krwi. 36 osób to byli dawcy pierwszorazowi.

Wszystkie wydarzenia z życia klubu od początku są uwieczniane i umieszczane w kronice, która eksponowana jest podczas wszystkich akcji i działań klubu.

Prezes Klubu HDK Ostoja Sebastian Ignaciuk składa serdeczne podziękowania dla krwiodawców oraz dla aktywnych członków klubu, którzy społecznie pracują na rzecz propagowania idei honorowego dawstwa krwi oraz promocji zdrowego stylu życia.

W drugim półroczu przewidziane są kolejne akcje zorganizowane przez Ostojaków. Następna akcja poboru krwi z bardzo atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się 27 sierpnia na Zalewie Zimna Woda. Już teraz serdecznie zapraszamy.