Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w Cisowniku w powiecie łukowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek przed zakupem motocykla wybrał się nim na jazdę próbną. Nagle zjechał z jezdni wprost do lasu i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna jechał bez kasku, bez uprawnień do kierowania motocyklem i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do wypadku doszło w niedzielę 9 lipca późnym popołudniem w miejscowości Cisownik. Ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku drogowym uczestniczył kierujący jednośladem mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości na łuku drogowym utracił panowanie jednośladem, zjechał z  jezdni w pobliski las i uderzył w drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń 25-latek z gminy Wojcieszków zmarł na miejscu.

Mundurowi ustalili, że jadący bez kasku ochronnego 25-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a ponadto obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto okazało się, że była to jazda próbna 25-latka przed zakupem motocykla.

Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policja przypomina – nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach. Zachęcamy i namawiamy, aby jechać z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.