Jakub Oponowicz, zawodnik KSW Łuków, został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w kickboxingu WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów. Odbędą się one na przełomie sierpnia i września w tureckim Stambule. Podopieczny Zenona Pawlikowskiego ma 9 lat, walczy w kategorii wagowej 36 kg. Jego największym sukcesem jest piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Dzieci.

2 lipca w hali sportowej przy SP 1 w Łukowie odbyło się pierwsze w tym roku seminarium szkoleniowe Kadry Narodowej Dzieci Polskiego Związku Kickboxingu. Konsultacje były oficjalnym rozpoczęciem przygotowań do Mistrzostw Europy w Turcji. W treningach wzięło udział 27 zawodników z 11 klubów sportowych. Sportowcy trenowali pod okiem trenera Kadry Narodowej Zenona Pawlikowskiego.

Na zakończenie ostatniej sesji treningowej trener Pawlikowski wręczył zawodnikom powołania do kadry narodowej oraz podał skład na Mistrzostwa Europy w Turcji. Wśród 10 zawodników, którzy będą reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach kontynentu znalazł się zawodnik KSW Łuków Jakub Oponowicz

Na Mistrzostwa Europy w Turcji 2023 powołani zostali zawodnicy:

  1. Natasza Bielińska (Klub Sportowy Egida)
  2. Nadia Korda (X Fight Piaseczno)
  3. Wiktor Lach (X Fight Piaseczno)
  4. Gabriel Ligienza (Jurajska Akademia Sportu)
  5. Jakub Oponowicz (KSW Łuków)
  6. Iwona Polok (Klub Sportowy Striker)
  7. Lena Szawiel (KS Dragon Gorzów Wielkopolski)
  8. Bruno Szczepański (Klub Sportowy Mistral)
  9. Sonia Wołowczyk (Jurajska Akademia Sportu)
  10. Alicja Gil (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)