Aspirant sztabowy Tomasz Borychowski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zajął pierwsze miejsce w województwie lubelskim, zostając tym samym najlepszym Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych.

W Konkursie „Dzielnicowy Roku Województwa Lubelskiego” wzięło udział 38 policjantów z komend miejskich oraz powiatowych. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu poświęconego zagadnieniom, z którymi na co dzień mają do czynienia dzielnicowi. Drugą konkurencją było strzelanie, a trzecią – symulacja przyjęcia interesantów. Na podstawie uzyskanych wyników przez dzielnicowych oraz kierowników rewiru, wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych oraz jednego najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych, który to tytuł trafił do asp. sztab. Tomasza Borychowskiego  z Łukowa.

Najlepszym lubelskim „Dzielnicowym Roku” został funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie asp. szt. Krzysztof Jańczuk. Drugie miejsce zajął sierż. szt. Damian Jędrys z Komendy Powiatowej Policji w Rykach, a trzecie mł. asp. Sebastian Janicki z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.