Ewa Rybicka – Sicińska, radna Rady Miasta Łukowa, otrzymała od Prezydenta Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Odbierając gratulacje w związku z otrzymaniem prezydenckiego wyróżnienia, radna dziękowała i jednocześnie przepraszała za swoje nieobecności na sesjach.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski oraz wiceprzewodniczący Rady Przemysław Suchodolski pogratulowali radnej otrzymania Srebrnego Krzyża Zasługi.

Radna Ewa Rybicka – Sicińska dziękując, mówiła: „Chciałabym przede wszystkim podziękować wyborcom, którzy przez tyle lat obdarzali mnie zaufaniem i głosowali na mnie. Starałam się pracować uczciwie. Jeszcze raz chylę czoła i bardzo serdecznie dziękuję.

Chciałabym również przeprosić Państwa za moje nieobecności. Ale zawsze pacjent, człowiek potrzebujący pomocy czekający na mnie w poradni, zawsze był dla mnie na pierwszym miejscu. Dobro chorego człowieka zawsze przedkładałam nad utarczki słowne na sesjach, nie wnoszące niczego dobrego, nie merytoryczne, a często przedłużające sesje w nieskończoność.