Dziewięcioro radnych z klubu PiS podpisało się pod pismem do burmistrza Piotra Płudowskiego z żądaniem przeprosin. Poczuli się urażeni słowami wypowiedzianymi przez burmistrza w wywiadzie udzielonym Telewizji Master. Włodarz Łukowa zarzucił radnym „chowanie głowy w piasek”

Słowa te padły ze strony burmistrza po sesji w wywiadzie udzielonym Telewizji Master. Rozmawialiśmy wtedy o odrzuceniu uchwały w sprawie zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę miasta w związku ze zrealizowaną inwestycją pod nazwą „Przebudowa ulicy Stodolnej”. Uchwala ta ostatecznie nie została przyjęta. Burmistrz stwierdził, że głosowanie radnych było „nieodpowiedzialne i niepoważne”.

Radni, którzy żądają przeprosin, stoją na stanowisku, że jej podjęcie i tak było bezzasadne, a każdy z radnych oddając swój głos „wyraził własne przekonanie co do zasadności jej podjęcia, kierując się uzyskanymi w tej sprawie informacjami i posiadaną wiedzą.” Ich zdaniem jeżeli burmistrz miał wiedzę o popełnionym przestępstwie to powinien niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie prokuraturę. „W obecnej sytuacji nie sposób nie odnieść wrażenia, że w przedmiotowej sprawie głowę w piasek ktoś faktycznie chował, ale na pewno nie byli to radni, do których adresowane były pana słowa” – czytamy w piśmie radnych.