Turniej Piłki Nożnej Chłopców Memoriał Antoniego Trybonia, Turniej Tenisa Ziemnego na kortach firmy ELBUD oraz Powiatowe Zawody Strażackie – to wydarzenia, które odbędą się 17 i 18 czerwca. W ten weekend odbędą się również Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, Festyn Geologiczny oraz koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Sobota 17 czerwca rozpocznie się od XV Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Memoriału Antoniego Trybonia. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.00 na łukowskim stadionie przy ul. Warszawskiej. Udział w turnieju weźmie blisko 600 młodych piłkarzy z 48 drużyn, z roczników 2010 – 2016. Na turniej zaprasza Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju prowadzące szkółkę piłkarską AMPlus Łuków.

Sobota będzie też dniem, w którym rozpocznie się dwudniowy Turniej Tenisa Ziemnego ATPKaufland Cup. Zostanie on rozegrany na kortach firmy ELBUD. Rywalizować będą panie i panowie.

Dwa dni potrwa również 50. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się grupy teatralne, które wystawią w sumie dziewięć spektakli obrzędowych. Sejmik rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godzinie 10.00.

Niedziela 18 czerwca rozpocznie się od Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Zostaną one rozegrane w Krzywdzie. Zmagania na stadionie rozpoczną się o godzinie 10.00. Udział w rywalizacji zapowiedziało 26 drużyn, w tym 21 męskich i 5 kobiecych, z wszystkich gmin powiatu łukowskiego.

W niedzielne popołudnie warto też będzie zajrzeć do Gołaszyna, gdzie odbędzie się kolejna edycja Gminnego Festynu Rodzinnego z Geologią. W programie zaplanowano m.in. występy uczniów ze szkoły w Gołaszynie, konkurencje sportowe, wystawy, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz dmuchańce. Początek zabawy godzina 14.00.

Weekend zakończy drugi koncert zorganizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W kościele NMP Matki Kościoła wystąpią Giorgio Matteoli z Włoch oraz Matthias Böhlert z Niemiec. Początek koncertu godzina 19.00