Uczniowie klasy 1c i 1d ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie przystąpili do Międzynarodowego Programu Edukacyjnego FAST HEROES 112, by poznać sposoby radzenia sobie w sytuacji, gdyby nasi starsi opiekunowie potrzebowali specjalistycznej pomocy medycznej.

Zajęcia były prowadzone przez panią Marzennę Grzejdak. Ich celem była edukacja dzieci w zakresie przeciwdziałania udarom mózgu oraz umiejętność rozpoznawania objawów i przeprowadzenie koniecznych działań ratujących ludzkie życie w zaistniałych nagłych sytuacjach.

Kampania Bohaterów Załogi FAST wykorzystuje entuzjazm uczestników programu do nauki przez zabawę i dzielenia się zdobytymi informacjami z najbliższymi z rodziny: rodzicami, dziadkami. Wszystko po to, aby zwiększyć ich świadomość o objawach związanych z udarem mózgu.

Program składał się z pięciu spotkań w każdej klasie.

W każdym tygodniu uczniowie poznawali jednego z bohaterów ZAŁOGI FAST, który pomagał im w prosty i przystępny sposób zdobyć wiedzę na temat konkretnego objawu udaru mózgu.

Uczniowie obu klas bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przygotowali wspólnie z rodzicami w domu stroje, wykonali prace plastyczne i przekazywali zdobytą wiedzę swoim bliskim.

Nasi uczniowie wzięli również udział w Rankingu Liderów, by zostać najlepszym Bohaterem Załogi FAST w kraju i na świecie. Wynik jest imponujący, nasza szkoła otrzymała III miejsce w Polsce, a 65 w świecie zdobywając 372418 punktów za edukowanie swoich rodziców w Centrum Dowodzenia i za wykonywanie zadań zawartych w e-bookach, ustanawiając osobisty rekord w grach interaktywnych. Najwięcej punktów zdobył uczeń z klasy Ic Nikodem Mateńko, zdobywając 45257 punktów i Ignacy Lisiecki, gromadząc 34785 punktów oraz Emilia Plewka, otrzymując 13318 punktów.