W dniach 6-13 maja w Darłówku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych. Zawody rozegrano w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Zachodniopomorskie 2023” w grupach wiekowych do lat 12 oraz do lat 14 w oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. W każdej z czterech grup walczyło 52 zawodników wyłonionych w eliminacjach.

Łukowianin Szymon Suska zdobył 6 pkt/9 pkt ( wygrał 3 partie, 6 zremisował i nie poniósł żadnej porażki). Ostatecznie zajął szóste miejsce i awansował do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Rumunii i Mistrzostw Świata, które będą rozegrane we Włoszech oraz zyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostwa Polski w szachach do lat 14.

Szymon Suska jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów, to wielokrotny medalista mistrzostw polski, jest aktualnym Drużynowym Mistrzem Europy w Szachach do lat 12. Obecnie trenuje w klubie UKS Czternastka Warszawa, w czerwcu razem z drużyną będzie walczyć o medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Ekstraliga 2023.