W dniach 18-21 maja w Ciechanowie odbyły się Mistrzostw Zrzeszenia LZS do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów, do których zgłosiło się 301 osób z ponad 60 klubów z całej Polski i zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych.

Bardzo udany występ zaliczyli reprezentanci Olimpijczyka Łuków, którzy wyjechali do Ciechanowa w licznym 10-osobowym składzie.
IOliwia Markiewicz w kat. 45 kg i Andżeliki Młynarczyk do 55 kg zwyciężyły w swoich kategoriach wagowych, a brązowy medal w kat. 55 wywalczyła Julia Linkiewicz.
Zaś w kat. 59 kg zaprezentowała się Patrycja Domańska.  Zaliczając wszystkie podejścia i bijąc rekordy życiowe z wynikiem 102 kg w dwuboju (45+57) zajęła wysokie piąte miejsce!

W kategorii młodzik, Olimpijczyk Łuków reprezentowali trzej młodzi i początkujący sztangiści- Rafał Łobejko, Krystian Śledź i debiutujących w zawodach podnoszenia ciężarów Filip Królikowski. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Rafał, który w najcięższej kat. wagowej +96 kg wywalczył brązowy medal!
W kat. 61 kg wystąpił Krystian Śledź i Filip Królikowski, którzy zajęli kolejno 7 i 9 miejsce.
W ostatnich dwóch dniach imprezy na pomost wyszli juniorzy młodsi. W kat. 61 kg klasą samą dla siebie był Błażej Borkowski, który zaliczył wszystkie podejścia, ustanowił nowe rekordy życiowe i jak się później okazało, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe. Za to osiągnięcie Błażej otrzymał nagrodę finansową w wysokości 600 zł.
W kat. 73 kg wystąpił Piotr Zachoszcz, który po pasjonującej walcem zajął trzecie miejsce z wynikiem 198 kg w dwuboju (82+116).
To pierwszy medal rangi mistrzostw Polski tego zawodnika.
W kolejnej kat. wagowej do 81 kg wystąpił ostatni, z dziesięciu startujących reprezentantów Olimpijczyka, Kacper Nowosielski. W rwaniu osiągnął wynik 95 kg (rekord poprawiony aż o 10 kg), w podrzucie udźwignął 116 kg, co w dwuboju dało wynik 211 kg. Wystarczyło to na zajęcie czwartego miejsca, co w tym przypadku jest dużym osiągnięciem.

Podopieczni Roberta Dołęgi wywalczyli w tych mistrzostwach 6 medali, trzy złote i trzy brązowe. W klasyfikacji U17 zajęli 2 miejsce na prawie 60 zgłoszonych klubów z całej Polski.
To bardzo duży sukces klubu, który licencję PZPC posiada dopiero od 4 lat.
Lubelskie wygrało klasyfikację województw.

Udział Klubu Olimpijczyka w imprezie były możliwie dzięki dotacji z Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych i dotacji z Powiatu Łukowskiego oraz Miasta Łuków.